Jamaican jerk chicken taco's met mango-salsa
- Jager&Boer
- Blog & Recepten
- 14 jul 2025
-
136views
Jamaican jerk chicken taco's met mango-salsa
Zin in een tropisch feestje? Deze Jamaican Jerk Chicken taco’s met frisse mango-salsa brengen de smaken van het Caribisch gebied direct naar je keuken. De kip krijgt een diepe, kruidige smaak dankzij een traditionele jerk-marinade boordevol specerijen, chili en limoen. Heerlijk pittig maar gelijk ook fris door de limoen. In dit recept gebruiken we Gildehoen kippendijen: eerlijk, smaakvol en hoge kwaliteit kippenvlees. Deze kippendijen blijven heerlijk sappig en vol van smaak, zelfs na het grillen. Geserveerd in zachte tortilla’s en gecombineerd met een zoet-pittige mango-salsa, zijn deze taco’s perfect als zomerse maaltijd, feestje of lichte avondmaaltijd.
Dit heb je nodig voor 4 personen:
Voor de jerk chicken:
600 g kippendijen van Gildehoen
2 el sojasaus
2 el olijfolie
2 el limoensap
2 el bruine suiker
1 tl kaneel
1 tl nootmuskaat
1 tl piment
1 tl gerookt paprikapoeder
1/2 tl cayennepeper
2 teentjes knoflook
1 kleine rode peper
2 bosuitjes (in ringetjes)
Zout en peper naar smaak
Voor de mango-salsa:
1 rijpe mango
1/2 rode paprika
1/2 rode ui
1 kleine rode chilipeper
Sap van 1 limoen
2 el verse koriander
Snufje zout
8 kleine tortilla’s
1 rijpe avocado
Cherrytomaatjes
Optioneel: zure room, partjes limoen en tortillachips
Zo maak je de Jamaican jerk chicken taco's met mango-salsa:
Begin met het marineren van de kip. Snij de teentjes knoflook en de rode peper fijn, de bosui in ringetjes. Meng in een kom de sojasaus, olijfolie, limoensap, bruine suiker, specerijen, knoflook, rode peper en bosuitjes. Voeg de kippendijen toe en schep goed om zodat alles bedekt is. Laat minimaal 30 minuten marineren, maar ook hiervoor geldt; hoe langer hoe beter.
Ondertussen maak je de mango-salsa. Snij de mango in kleine blokjes en de rode paprika, rode ui en chilipeper in kleine stukjes. Pers de limoen uit en hak de koriander fijn.
Meng in een kom de mango met de paprika, rode ui, chilipeper, limoensap, koriander en zout. Zet afgedekt in de koelkast.
Verhit een grill- of koekenpan op middelhoog vuur en bak hierin de kippendijen 5 tot 7 minuten per kant tot ze mooi bruin en gaar zijn.
Laat de kippendijen even rusten en snijd ze dan in reepjes.
Verwarm de tortilla’s kort in een droge pan of in de magnetron.
Leg wat reepjes kip op een tortilla. Lepel er mango-salsa overheen. En garneer met schijfjes avocado, gehalveerde cherrytomaatjes, zure room, wat extra koriander en een kneepje limoen. Heerlijk met tortillachips.
Eet smakelijk!
